porada lekarska
Kobieta

Problemy z zajściem w ciążę

Zaburzenia funkcji dna miednicy, pochodzące z dysfunkcji układu nerwowego, mikrokrążenia, statyki narządów

osteopatia – techniki osteopatyczne i osteopatia jako koncepcja, to potężne narzędzie w diagnostyce i leczeniu zaburzeń funkcji ciała, do których należy także płodność. Jeśli wykluczono wady strukturalne narządów, może okazać się, iż zaburzenia płodności są czy to objawem problemu nadrzędnego (nietolerancje pokarmowe, zaburzenia o charakterze autoimmunologicznym, problemy hormonalne – diagnozowane w naszym Centrum przy pomocy lekarza endokrynologa, androloga lub naturoterapeuty), czy to efektem niedostatecznej perfuzji krwi i limfy przez narządy miednicy, gdzie na pomoc przychodzą specjalne techniki manualne, dedykowane dla dna miednicy oraz jej narządów, poparte szeroką wiedzą medyczną i semiotyczną.

Problemy autoimmunologiczne (insulinooporność, cukrzyca, Hashimoto, nietolerancje pokarmowe)

  • dietetyka kliniczna – skupia się przede wszystkim na chorobach, głównie dietozależnych, takich jak choroba Hashimoto, zespół Crohna, reumatoidalne zapalenie stawów, celiakia, zespół policystycznych jajników, i inne. Jej celem jest zapewnienie optymalnego sposobu odżywiania dopasowanego pod konkretne jednostki chorobowe co w konsekwencji przekłada się na wsparcie procesu leczenia tych chorób. Oparta jest w dużej mierze na rekomendacjach i zaleceniach towarzystw opracowujących wytyczne pod konkretne jednostki chorobowe. Koncentruje się przede wszystkim na zasadach żywienia człowieka zdrowego i chorego, ocenie stanu odżywienia czy profilaktyce chorób powiązanych z żywieniem. Jej celem nadrzędnym jest dostarczenie niezbędnych informacji do opracowania zasad prawidłowego odżywiania, które wraz z właściwym stylem życia opartym m.in. o codzienną aktywność fizyczną są najskuteczniejszymi sposobami zapobiegania i profilaktyki chorób cywilizacyjnych.
  • naturoterapia – skupia się głównie na stopniowym przywróceniu ogólnego zdrowia w sposób naturalny i przy użyciu zupełnie naturalnych środków – ziół, witamin, mikroelementów, probiotyków, dietoterapii, oczyszczania organizmu. Holizm łączy terapie naturalne z tymi opartymi  o wiedzę naukową, podkreślając, że zdrowienie zależne jest od kondycji całego organizmu, sposobu życia, emocji a także środowiska, w którym człowiek przebywa.
  • andrologia – diagnostyka oraz leczenie schorzeń, które mogą mieć wpływ na męską płodność, a także jakość podejmowanego współżycia.
  • endokrynologia – diagnostyka oraz leczenie schorzeń układu hormonalnego.

Stany napięciowe, lękowe, depresja, żałoba – psychoterapia