Laserowa rewitalizacja pochwy (IntimaLase laserem Fotona)
Laserowa rewitalizacja pochwy IntimaLase działa kompleksowo i za jej sprawą jesteśmy w stanie pozbyć się wielu nieprzyjemnych przypadłości. Dzięki zabiegowi pochwa stanie się naturalnie bardziej nawilżona, a zatem mniej podatna na infekcje czy świąd. Poprawi się również jej elastyczność, dzięki czemu możemy spodziewać się lepszych doznań podczas stosunków. Metoda opiera się na reakcji fototermicznej, powodującej ogrzanie tkanki i zawartego w niej kolagenu. Ogrzany kolagen kurczy się i przebudowuje. W efekcie zwiększa się napięcie i elastyczność pochwy. W większości przypadków wystarcza jeden zabieg.
- znaczna poprawa jędrności pochwy
- wzrost nawilżenia pochwy
- ograniczenie ryzyka infekcji intymnych
- wzrost satysfakcji seksualnej kobiety
- poprawa pewności siebie
Na 3 – 4 tygodnie przed zabiegiem sugerowana jest konsultacja w fizjoterapeutką uroginekologiczną, która pomoże w przywróceniu prawidłowej funkcji mięśni dna miednicy i tłoczni brzusznej. Pomaga to zapobiec nawrotowi dolegliwości i ograniczyć problem także przyczynowo. U kobiety miesiączkującej zabiegi wykonywane są w pierwszej połowie cyklu (czyli po miesiączce).
- Oczyszczenie wnętrza kobiecych dróg rodnych przy pomocy specjalnego płynu odkażającego, dokładne osuszenie.
- Wprowadzenie wziernika, w obrębie którego umieszczany jest następnie laser.
- Napromieniowanie tkanek, powodujące on ich podgrzanie, a w efekcie przebudowę kolagenu, doprowadzającą do skurczu włókien białkowych, dzięki czemu napromieniane tkanki stają się silniejsze. Stymulowana jest również synteza nowych białek.
- Naświetlania obejmują przedsionek pochwy.
- Zabieg trwa do 20 minut.
- Terapia nie wymaga znieczulenia, laser nie wywołuje bólu.
- Terapia IntimaiLase jest bardzo skuteczna i zazwyczaj nie wymaga powtórzenia. Efekty odczuwalne są w ciągu miesiąca.
Powrót do codziennych obowiązków możliwy jest bezpośrednio po zabiegu. Należy powstrzymać się od stosunków seksualnych przez 2 do 4 tygodni od zabiegu.
- Ciąża
- Krwawienia z dróg rodnych,
- Infekcje grzybicze i bakteryjne dróg rodnych
- Choroba nowotworowa
- Nieprawidłowy wynik badania cytologicznego
- Padaczka
- Nieuregulowana cukrzyca
- Choroby autoimmunologiczne
- Stosowanie leków powodujących wzrost wrażliwości na światło. (sulfonamidy, pochodne tetracykliny (zwłaszcza doksycyklina), leki uspokajające w rodzaju chlorpromazyny, doustne leki dla cukrzyków, środki moczopędne (furosemid, hydrochlorotiazyd), przeciwgrzybicza gryzeofulwina, leki przeciwarytmiczne – jak amiodaron, hormony – progesteron i estrogeny, leki przeciwpadaczkowe (fenytoina), cytostatyki (busulfan)
- Antybiotyki chinolonowe (pefloksacyna)
- Stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
- Stosowanie niektórych ziół takich jak np. dziurawiec lub nagietek