Mężczyzna

Leczenie łysienia androgennego

Łysienie androgeniczne, znane również jako łysienie typu męskiego wzorca, jest najczęstszą przyczyną łysienia u mężczyzn i jest spowodowane wrażliwością mieszków włosowych na hormony androgenowe.

Laserowe terapie, w tym laser Fotona, mogą być skuteczne w leczeniu łysienia androgenicznego poprzez stymulację wzrostu włosów i poprawę krążenia krwi w skórze głowy. Laser Fotona emituje impulsy świetlne o określonej długości fali, które mogą docierać do skóry głowy i oddziaływać na mieszki włosowe.

Jedną z teorii dotyczących skuteczności terapii laserowej w leczeniu łysienia androgenicznego jest to, że energia świetlna dostarczana przez laser Fotona może pobudzać metabolizm komórek mieszków włosowych, poprawiając ich funkcjonowanie i promując wzrost nowych włosów.

Efekty terapii mogą być różne w zależności od indywidualnych cech pacjenta, stopnia zaawansowania łysienia (laser jest skuteczny w przypadkach upływu maksymalnie 5 lat od początku problemu) oraz innych czynników.

W związku z tym, przed podjęciem decyzji o leczeniu łysienia androgenicznego laserem Fotona, zaleca się skonsultowanie się z doświadczonym dermatologiem lub specjalistą od problemów włosów, który może ocenić stan skóry głowy, zalecić odpowiednie leczenie oraz omówić oczekiwania i potencjalne ryzyka związane z terapią laserową.