Kobieta/MĘŻCZYZNA

Gumkowanie hemoroidów

Anoskopia – jest prostą procedurą medyczną, dzięki której lekarz proktolog jest w stanie wizualnie ocenić zmiany patologiczne w obszarze kanału odbytu. W trakcie badania wprowadza się do odbytu krótką, jednorazową rurkę. Anoskopia pozwala na identyfikację schorzeń odbytu, które nie są widoczne z zewnątrz. Umożliwia także wzrokową ocenę zmian wyczuwalnych w badaniu per rectum, takich jak szczelina odbytu, hemoroidy, czy polipy kanału odbytu.

Zabieg Barrona – to małoinwazyjna, skuteczna i bezpieczna metoda leczenia choroby hemoroidalnej. Zabieg wykonywany w warunkach ambulatoryjnych i nie wymaga znieczulenia. Polega na założeniu gumowych opasek na szyję guzka krwawniczego, co doprowadza do jego martwicy i oddzielenia się od podstawy tworzącego go żylnego ciała jamistego. Metoda dedykowana jest do leczenia żylaków odbytu I, II i wybranych przypadkach III stopnia.

Skleroterapia hemoroidów –  to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia hemoroidów – szacuje się, że prowadzi do całkowitej niwelacji zmian u nawet 90% pacjentów.  Polega na podaniu podśluzówkowo w ściane jelita środka obliterującego, czyli substancji chemicznej, która powoduje zamknięcie i obkurczenie się naczyń splotów hemoroidalnych.  Wskazaniem do zabiegu jest brak zadowalającej remisji objawów po zastosowaniu leczenia zachowawczego – zmiany diety, stosowania zalecanych środków farmakologicznych i poprawy nawyków toaletowych. Skleroterapia stanowi alternatywę dla gumkowania hemoroidów, czy usuwania ich za pomocą krio- bądź laseroterapii.