Fizjoterapia, osteopatia
mgr Joanna Narolewska
fizjoterapia ortopedyczna, neurologiczna, stomatologiczna, onkologiczna, przeciwobrzękowa, przeciwzastoinowa, medyczny trening sportowy
Nazywam się Joanna Narolewska, jestem magistrem fizjoterapii oraz psychologiem. Posiadam wieloletnie doświadczenie w postępowaniu z dysfunkcjami neurologicznymi, reumatologicznymi i ortopedycznymi, w tym szczególnie tymi wynikającymi z wyczynowej aktywności fizycznej.
Współpracuję także z lekarzami dentystami, ortodontami oraz logopedami, oferując niezbędne w terapii stawów skroniowo – żuchwowych i aparatu artykulacyjnego wsparcie fizjoterapeutyczne. Stale rozwijam swój warsztat zawodowy o nowe narzędzia i techniki pracy. Jestem osobą otwartą, aktywną i poszukującą nowych horyzontów, co przejawia się zarówno w mojej działalności zawodowej, jak w zainteresowaniach, np. pasji do podróży czy sportu. Zapraszam.
mgr Katarzyna Kołodko
fizjoterapia ortopedyczna, uroginekologiczna, urologiczna, proktologiczna, osteopatia dorosłych, dzieci i niemowląt
Nazywam się Katarzyna Kołodko. Zajmuję się diagnozowaniem źródeł oraz leczeniem przyczyn zespołów bólowych oraz osteopatią pediatryczną. Uważam, iż żywy organizm to fascynująca konstrukcja o doskonałych naturalnych mechanizmach naprawczych.
W mojej praktyce opieram się na metodach zgodnych ze wrodzoną nam fizjologią i biomechaniką, korzystając z technik terapii manualnej (igłoterapia, chiropraktyka i inne koncepcje leczenia za pomocą mobilizacji, manipulacji oraz terapii mięśniowo - powięziowej), igłoterapii i specyficznej, przemyślanej kinezyterapii.
W ostatnich latach rozwinęłam swój warsztat o wiedzę z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej i od 2017 roku pomagam pacjentkom i pacjentom z dysfunkcjami urologicznymi, ginekologicznymi i seksualnymi, stosując diagnostykę i terapię z wykorzystaniem USG i EMG. Jedną z gałęzi mojej działalności jest również praca z kobietami w ciąży oraz pacjentkami po porodzie, które potrzebują pomocy w odzyskaniu komfortu funkcjonalnego, a także estetycznego wyglądu sylwetki - przede wszystkim brzucha.
Pracuję też z niemowlętami, stosując osteopatyczne techniki przywracania równowagi układu nerwowego i mięśniowego, która przekłada się zarówno na dystrybucję i stopień jego napięcia, jak i funkcjonowanie innych układów organizmu dziecka, np. pokarmowego. Wspieram również sportowców, starając się przy tym unikać ograniczenia im aktywności na czas leczenia. Zapraszam.
mgr Karolina Baran
fizjoterapia ortopedyczna, stomatologiczna
Jestem magistrem fizjoterapii i studentką elektroradiologii. W swojej pracy jako fizjoterapeutka chciałabym docierać do przyczyn dolegliwości oraz skutecznie je zwalczać, tym samym w jak największym stopniu pomagać pacjentom w powrocie do zdrowia i aktywności.
Moim celem jest również ciągłe dokształcanie się, planuję zrealizować szkolenia z zakresu terapii manualnej, treningu funkcjonalnego oraz poszerzać swoje kompetencje w zakresie diagnostyki pacjentów. Poza fizjoterapią, uwielbiam rysować, szydełkować, interesuję się muzyką i roślinami oraz trenuję japońskie ju jitsu. Zapraszam!
mgr Katarzyna Kotarska
terapia manualna twarzy, Kobido
Nazywam się Katarzyna Kotarska. Jestem magistrem fizjoterapii, absolwentką Wyższej Szkoły Medycznej w Białymstoku. W swojej praktyce zawodowej wykorzystuję techniki masażu Kobido, terapii stawów skroniowo-żuchwowych, oraz relaksacji. Moja terapia opiera się na pracy z ciałem poprzez uwalnianie napięć.
Masaż Kobido to japoński rytuał pielęgnacyjny, praktykowany od XV wieku, oparty na tradycyjnej medycynie azjatyckiej. Skupia się na równowadze ciała, umysłu i ducha. To wyjątkowy rodzaj zabiegu, który uwalnia nas od stresu i napięcia, które często manifestują się jako bóle głowy i bruksizm. Głęboki masaż manualny działa na 50 mięśni twarzy. Poprawia krążenie krwi, przywraca elastyczność tkanek, dotlenia, usprawnia odprowadzanie nadmiaru płynu wraz z toksynami. W trakcie masażu stosowane są naturalne olejki roślinne, które skutecznie nawilżają i natłuszczają skórę.
mgr Katarzyna Jurkowska
fizjoterapia ortopedyczna
Nazywam się Katarzyna Jurkowska. Jestem osobą z bogatym doświadczeniem z zakresu terapii manualnej, stawów obwodowych i kręgosłupa, głównie interesuje mnie praca z powięzią. Absolwentka Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego w Olsztynie, kierunek fizjoterapia. Absolwentka Szkoły Policealnej Nr 1 Ochrony Zdrowia w Białymstoku, Technik Masażysta.
Specjalizuję się w badaniu i terapii kręgosłupa, stawów obwodowych, urazach sportowych, ortopedycznych, diagnostyce i leczeniu dolegliwości bólowych kręgosłupa, terapii blizn, wadach postawy. Leczone choroby: - bóle kręgosłupa - rwa kulszowa, barkowa - dyskopatie - ból barku, kolana, biodra - stany pourazowe - stany pooperacyjne Kursy: -Mulligan Concept - Funkcjonalna Terapia Manualna - Mechaniczne diagnozowanie i terapia kręgosłupa - Metoda Mc Kenzie - Anatomy Trains in Structure & Function Thomas Myers - Kurs FDM Intensywny Terapia Manualna wg. Typoldosa D.O. Fascial Distortion Model.
mgr Monika Konopka
fizjoterapia ortopedyczna, onkologiczna, przeciwobrzękowa
Nazywam się Monika Konopka, jestem magistrem fizjoterapii, certyfikowanym terapeutą Metody McKenziego oraz Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Aktualnie jestem studentką 2 roku FICO Osteopathy Academy. Posiadam ponad 10 letnie doświadczenie zawodowe. W pracy z pacjentem wykorzystuję metody fizjoterapeutyczne z zakresu Mechanicznego Diagnozowania i Terapii kręgosłupa i stawów kończyn Metodą McKenziego, Terapii Manualnej wg. Koncepcji Kaltenborn – Evjenth oraz Kinesiotaping K1/K2. Szkolenia z zakresu terapii pacjentek w trakcie ciąży i połogu.
Kursy i szkolenia:
- 2013 – uzyskanie tytułu magistra fizjoterapii, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
- XI 2009 – V 2010 – kurs masażu III stopnia (masaż klasyczny, segmentalny, izometryczny oraz drenaż limfatyczny)
- VIII 2012 – Kurs KinesioTaping K1/K2
- IV 2012 – kurs „Mechaniczne diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn metodą McKenziego” cz. A – odcinek lędźwiowy kręgosłupa
- IX 2012 – kurs „Mechaniczne diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn metodą McKenziego” cz. B – odcinek szyjny i piersiowy kręgosłupa
- IV 2013 – kurs „Mechaniczne diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn metodą McKenziego” cz. C – kręgosłup lędźwiowy oraz kończyna dolna (kurs zaawansowany)
- X 2013 – kurs „Mechaniczne diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn metodą McKenziego” cz. D – kręgosłup szyjny i piersiowy oraz kończyna górna (kurs zaawansowany)
- II 2013 – kurs Terapii Manualnej Koncepcji Kaltenborn – Evjenth UEX – badanie i leczenie kończyny dolnej
- IV 2013 – kurs Terapii Manualnej Koncepcji Kaltenborn – Evjenth OEX – badanie i leczenie kończyny górnej
- IX 2013 – kurs Terapii Manualnej Koncepcji Kaltenborn – Evjenth UWS – badanie i leczenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa i miednicy
- IX 2013 – kurs Terapii Manualnej Koncepcji Kaltenborn – Evjenth OWS – badanie i leczenie odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa i żeber
- V 2014 – uzyskanie tytułu Certyfikowanego terapeuty Metody McKenzie
- III-V 2015 – szkolenie Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa
- IV 2016 – szkolenie z zakresu terapii kobiet w czasie ciąży- „Aktywność kobiet w ciąży”
- X 2017 – szkolenie z terapii TECAR z wykorzystaniem urządzeń Winback, poziom – MyPractice
- XI 2017 – szkolenie z terapii TECAR z wykorzystaniem urządzeń Winback w kosmetologii
- III 2018 – kurs z zakresu terapii „Rozstęp mięśnia prostego brzucha”
mgr Katarzyna Roszkowska
fizjoterapia stomatologiczna, ortopedyczna
Nazywam się Katarzyna Roszkowska, jestem magistrem fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i certyfikowanym terapeutą metody PNF w zakresie podstawowym. Oprócz tego pracuje głównie terapia tkanek miękkich oraz odpowiednio dobranymi ćwiczeniami. Od niedawna interesuje się również fizjoterapią szczękową. Stale podnoszę swoje kwalifikacje i umiejętności biorąc udział w kursach i szkoleniach.
mgr Ernest Szwed
fizjoterapia ortopedyczna, trzewna, neuroterapia
Nazywam się Ernest Szwed. Specjalizuję się w przywracaniu równowagi w organizmach moich pacjentów poprzez fizjoterapię oraz neuroterapię. Moim celem jest odnalezienie i leczenie pierwotnych przyczyn problemów zdrowotnych, co pozwala na skuteczniejsze i trwalsze efekty terapeutyczne.
mgr Karolina Kiełpińska
fizjoterapia uroginekologiczna
mgr Mateusz Przychodzeń
fizjoterapia ortopedyczna, neurologiczna
Nazywam się Mateusz Przychodzeń i ukończyłem kierunek Fizjoterapia na Uniwersytecie Medycznym w Białymatoku. W ostatnich latach pracuję z pacjentami z potrzebami w zakresie fizjoterapii ortopedycznej, neurologicznej i sportowej. W swojej praktyce stosuję metody terapii manualnej, masażu klasycznego i powięziowego. Dodatkowo wykonuję taping sportowy i taping FFT, z czego korzystam w pracy z pacjentami z różnorodnymi dolegliwościami. Liczę na dalsze poszerzanie moich kwalifikacji w zespole Symetrii.
mgr Joanna Pasiuk
fizjoterapia ortopedyczna, trening personalny, funkcjonalny trening medyczny
Nazywam się Joanna Pasiuk. W pracy opieram się głównie na terapii tkanek miękkich oraz wprowadzam indywidualnie dobrane do potrzeb pacjenta ćwiczenia, które wzmacniają słabe ogniwa i przywracają prawidłową funkcję ruchową organizmu. Moim celem jest nie tylko przywrócenie sprawności fizycznej pacjentów, ale również zapobieganie nawrotom urazów.
Psychologia, psychoterapia, pedagogika
mgr Joanna Narolewska
psychologIA, psychoterapIa, psychoonkologIA
Jestem absolwentką Wydziału Psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie o specjalności psychologii klinicznej oraz studiów podyplomowych z zakresu psychoonkologii i psychologii śledczej.
Obecnie jestem w trakcie 5-letniego akredytowanego kursu z psychoterapii w podejściu integracyjnym w Katowickim Instytucie Psychoterapii.
Ukończyłam: roczną szkołę terapii poznawczo - behawioralnej, racjonalną terapię zachowania, kurs z terapii Simontona oraz EEG – Biofeedback.
Moje obszary pracy to:
- problemy związane z bezpłodnością,
- pomoc okołoporodowa,
- kryzysy życiowe, np. strata bliskich osób, choroba, żałoba,
- niskie poczucie własnej wartości,
- trudności w komunikacji, relacje,
- konflikty, niezrozumienie,
- nieumiejętność stawiania granic, brak asertywności,
- stany emocjonalne: stres, depresja, smutek, obniżony nastrój, napięcie, bezsilność, wstyd,
- nasilony lęk, nerwica, fobie, napady paniki, natrętne myśli,
- insulinooporność,
- zaburzenia społeczne,
- trening motywacyjny,
- interwencje kryzysowe, np. okołorozwodowe.
Pracuję z parami, pacjentami indywidualnymi, grupami oraz prowadzę warsztaty.
Moje motto w pracy ☺
„Żyj tak, jakbyś żył po raz drugi, i tak, jakbyś za pierwszym razem postąpił równie niewłaściwie, jak zamierzasz postąpić teraz.”
VICTOR FRANKL
„Wierzę, że to stało się jasne dlaczego, dla mnie, przymiotniki takie jak: szczęśliwy, zadowolony, rozanielony, przyjemny, nie wydają mi się właściwe do ogólnego opisu procesu, który nazywam “dobrym życiem”, nawet jeśli osoba w tym procesie doświadczałby każdego z nich w odpowiednim na to czasie. Ale przymiotniki, które wydają się ogólnie bardziej dopasowane, to: wzbogacony, podekscytowany, satysfakcjonujący, stanowiący wyzwanie, znaczący. Jestem przekonany, że proces dobrego życia nie jest życiem dla tchórzliwych. Zawiera on w sobie rozciąganie i wzrastanie ku korzystaniu bardziej i bardziej z potencjału danej osoby. Obejmuje odwagę do bycia. Oznacza, angażowanie siebie w pełni w strumień życia. Jednak dogłębnie ekscytującą rzeczą w byciu człowiekiem jest, że gdy jednostka jest wewnętrznie wolna, wybiera jako dobre życie ten proces stawania się.”
CARL ROGERS
Pedagodzy
mgr Emilia Utko
pedagogika, integracja sensoryczna
Lekarze
Dr n. med. Grzegorz Młynarczyk
urologiA, andrologiA
Nazywam się Grzegorz Młynarczyk. Jestem lekarzem specjalistą urologii, andrologii oraz doświadczonym ultrasonografistą. Na codzień pracuję w Klinice Urologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego (USK) w Białymstoku.
Członkostwo:
- Od 2020 Członek Polskiego Towarzystwa Andrologicznego (PTA)
- Od 2014 Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU)
- Od 2014 Członek Europejskiego Towarzystwa Urologicznego – European Association of Urology (EAU)
Kursy i szkolenia:
- 2013 – 2019 Kursy laparoskopowe w ośrodkach urologicznych w Polsce – Bydgoszcz, Kielce, Kraków, Olsztyn, Warszawa, Szczecin
- 2013 – Praktyczne kursy USG prowadzone przez Roztoczańską Szkołę Ultrasonografii w Zamościu:
- Diagnostyka USG w urologii 17-22.11.2013
- Ultrasonografia w urologii. Gruczoł krokowy - TRUS. - 18-20.03.2016
- Diagnostyka ultrasonograficzna narządów moszny 02-04.06.2017
Dr n. med. Jerzy Lewko
rehabilitacja medyczna, medycyna rodzinna, medycyna naturalna
Nazywam się Jerzy Lewko, jestem doktorem nauk medycznych i specjalistą rehabilitacji medycznej – od wielu lat pracuję w Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej i Ogólnoustrojowej Szpitala Wojewódzkiego im. J. Śniadeckiego w Białymstoku, od prawie 10 lat kieruję tą placówką. Rehabilitacja zaburzeń dotyczących układu nerwowego stała się moją pasją od momentu, gdy trafiłem na szkolenie specjalizacyjne do mojego szpitala.
Tu odkryłem, że najskuteczniejszą drogą do odzyskania zdrowia przez pacjenta jest leczenie komplementarne, gdzie medycyna łączy nowoczesne osiągnięcia farmakologii w terapii stanów ostrych z rehabilitacją, dietą, suplementacją.
W całościowym podejściu do pacjenta pomogła mi specjalizacja w zakresie medycyny rodzinnej, a także zdobywana na co dzień wiedza w zakresie medycyny naturalnej. Wspieranie procesów regeneracyjnych ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego odbywa się dzięki
kinezyterapii, której towarzyszą bodźce fizykalne – prądy, elektro- i magnetoterapia oraz stymulacja
mechaniczna - masaż, właściwa dieta wzbogacona indywidualnie dobranymi witaminami i minerałami.
Zadbanie o zdrowy mikrobiom, czyli o przyjazne bakterie w przewodzie pokarmowym jest kolejnym krokiem do odzyskania dobrostanu psychofizycznego.
Nieobce są mi również przypadki schorzeń ortopedycznych – bólów kręgosłupa, schorzeń stawów, pacjentów przed i po zabiegach operacyjnych. Dzięki wieloletniej współpracy z Politechniką Białostocką i jej inżynierami opracowałem algorytm leczenia wielu schorzeń stóp. Wspólnie udało się nam opracować metodykę wytwarzania indywidualnych wkładek ortopedycznych, które umożliwiają skuteczne leczenie zaburzeń biomechaniki stóp, m. in. tak częstej wady jak koślawość stępu.
Od wielu lat zajmuję się również medycyną komplementarną pozwalającą na odkrywanie przyczyn wielu niejasnych schorzeń, często podejmuję się terapii chorób „idiopatycznych”. Używając metod naturalnych zgodnych z biologią człowieka, leczę również ostre infekcje, zazwyczaj bez konieczności stosowania antybiotykoterapii.
Dr n. med. Małgorzata Karolczuk
diabetologia, endokrynologia
Nazywam się Małgorzata Karolczuk. Zajmuję się leczeniem chorób tarczycy (niedoczynność, nadczynność, Hashimoto), insulinoopornością, cukrzycą, otyłością, andrologią oraz diagnostyką USG.
2003 - Ukończyłam Akademię Medyczną, Wydział Lekarski w Białymstoku
2004-2005 - Staż podyplomowy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku
2005-2018 - Praca w Klinice Endokrynologii , Diabetologii i Chorób Wewnętrznych USK w
Białymstoku początkowo jako lekarz jako rezydent, następnie asystent.
2007 - Uzyskałam stopień doktora nauk medycznych na Wydziale lekarskim Uniwersytetu
Medycznego w Białymstoku. Tematem mojej pracy doktorskiej była „ Ocena wybranych czynników ryzyka chorób układu krążenia u zdrowych, nie otyłych osób ze stwierdzoną insulinoopornością”
2011-2021 - Praca w Oddziale Chorób Wewnętrznych oraz Oddziale Kardiologii z pododdzialem OIOK w SPZOZ w Ostrowi Mazowieckiej okresowo w formie ordynacji dziennej , w większości w dyżurowej.
2012 - Uzyskałam specjalizację w dziedzinie chorób wewnętrznych i umiejętność leczenia zaburzeń endokrynologicznych oraz metabolicznych
2012-2013 - Praca w Oddziale Chorób Wewnętrznym Szpitala Powiatowego w Łapach
2016 - Rozpoczęcie pracy w Poradni Endokrynologicznej Szpitala MSWIA w Białymstoku, gdzie do dnia dzisiejszego przyjmuję pacjentów oraz konsultuję oddziały szpitalne w zakresie endokrynologii oraz diabetologii. Uzyskałam specjalizację w dziedzinie endokrynologii
2019 - Uzyskałam specjalizację w dziedzinie diabetologii
2021 - Uzyskałam certyfikat Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością.
2021-2022 - Praca na Oddziale Covid w SPZZOZ W Ostrowii Mazowieckiej oraz Szpitala MSWIA wBiałymstoku
AKTUALNIE Udzielam świadczeń w zakresie endokrynologii oraz diabetologii w NZOZ Eskulap w Augustowie oraz Rodzinnym Centrum Medycznym w Suwałkach.
Wykonuję usg tarczycy i przytarczyc- szkolenie w tym zakresie w Roztoczańskiej Szkole Ultrasonografii
Moje główne zainteresowania klinicznie to patogeneza oraz leczenie niedoczynności tarczycy oraz insulinooporność.
Jestem osobą aktywną w życiu zawodowym i prywatnym.W wolnym czasie uwielbiam czytać (szczególnie kryminały oraz thrillery) oraz jeżdżę motocyklem. Lubię kino, muzykę filmową, teatr, taniec, gry planszowe oraz spotkania z przyjaciółmi.
lek. med. Marta Lewoc Magnuszewska
dermatochirurgia, chirurgia ogólna, endokrynologiczna i bariatryczna, osocze bogatopłytkowe
Jestem absolwentką kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Obecnie odbywam szkolenie specjalizacyjne z zakresu chirurgii ogólnej w I Klinice Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.
Prowadzę badania naukowe z zakresu chirurgii endokrynologicznej w ramach Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Interesuję się chirurgią bariatryczną, endokrynologiczną i dermatochirurgią.
W mojej codziennej pracy stawiam dobro i komfort pacjenta na pierwszym miejscu. Wykonuję również iniekcje z osocza bogatoplytkowego. Prywatnie pasjonuję się tańcem, jestem instruktorką karaibskiego tańca dancehall:)
Od czasu studiów działa naukowo biorąc czynny udział w licznych konferencjach, polskich i zagranicznych. W 2020 roku rozpoczęła studia doktoranckie, w trakcie których skupia się na badaniu nowotworów przytarczyc. Członkini European Association for Endoscopic Surgery. Jej główne zainteresowania to chirurgia endokrynologiczna, bariatryczna oraz dermatochirurgia. Wykonuje injekcje z osocza bogatoplytkowego.
Prywatnie pasjonatka tańca, instruktorka karaibskiego tańca dancehall:)
dr n. med. Jakub Dobroch
ginekologia i położnictwo
Nazywam się Jakub Dobroch. Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W praktyce zawodowej szczególną wagę przywiązuję do postępowania zgodnie z najnowszymi rekomendacjami polskich oraz europejskich towarzystw medycznych.
Doświadczenie zawodowe
Lekarz rezydent w Klinice Ginekologii oraz Klinice Perinatologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, związany również z Uniwersyteckim Centrum Onkologii USK. W ramach przygotowania pracy doktorskiej na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku realizuje badania z zakresu patofizjologii raka trzonu macicy.
Zawodowo interesuje się przede wszystkim ultrasonograficzną diagnostyką zmian jajnika, profilaktyką nowotworów narządu rodnego i opieką okołooperacyjną. Realizuje liczne kursy z zakresu diagnostyki płodu.
Dodatkowe kwalifikacje
• Certyfikat Umiejętności Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników wykonywania badań ultrasonograficznych
• Certyfikat International Ovarian Tumour Analysis Group (IOTA) – ultrasonograficzna diagnostyka zmian jajnika
• Certyfikaty Fetal Medicine Foundation (Fundacja Medycyny Płodowej):
o Profilaktyka preeklampsji
o Ocena szyjki macicy
o Ocena przepływów USG-Doppler
Członkostwo
Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP)
Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej (PTGO)
Europejskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej (ESGO)
Inne
Prowadzi zajęcia ze studentami Wydziału Lekarskiego UMB w języku polskim oraz angielskim. Opiekun studenckiego koła naukowego przy Uniwersyteckim Centrum Onkologii.
Języki obce: angielski, niemiecki
dr n. med. Artur Nowak
ginekologia estetyczna
Nazywam się Artur Nowak. Odkąd pamiętam zawsze chciałem zostać lekarzem, a moje marzenie zrealizowałem w roku 1993, kiedy zdając egzaminy wstępne zostałem przyjęty na wydział lekarski Akademii Medycznej w Białymstoku, który ukończyłem w 1999 roku. Posiadam specjalistyczne uprawnienia do oceny ryzyka prenatalnego w oparciu o program FMF oraz do ultrasonografii położniczo-ginekologicznej w oparciu o certyfikat PTG. Od 2009 roku jestem także specjalistą w zakresie położnictwa i ginekologii.
Posiadam liczne szkolenia i certyfikaty takie jak:
- Certyfikat "Badania ultrasonograficzne w 11-13 tygodniu ciąży" (The Fetal Medicine Foundation)
- Certyfikat "Diagnostyka dopplerowska w położnictwie" (Mazowiecka Szkoła Ultrasonografii)
- Certyfikat "Diagnostyka USG w Położnictwie i Ginekologii dla zaawansowanych" (Mazurska Szkoła Ultrasonografii i Ginekologii)
- Certyfikat "Diagnostyka Ultrasonograficzna w Położnictwie i Ginekologiikurs teoretyczny dla zaawansowanych" (Mazurska Szkoła Ultrasonografii i Ginekologii)
- Certyfikat "Diagnostyka USG w Ginekologii i Położnictwie" (Mazurska Szkoła Ultrasonografii i Ginekologii)
- Certyfikat "Diagnostyka Ultrasonograficzna w Położnictwie i Ginekologii Teoria i Praktyka" (Mazurska Szkoła Ultrasonografii i Ginekologii)
- Certyfikat "Ultrasonografia w ginekologii i położnictwie" (Sekcja Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego)
- Certyfikat "Hot Topics in Fetal Medicine" (The Fetal Medicine Foundation)
- Certyfikat "Postępy w Ultrasonografii 3D/4D i Ultrasonograficznych Środkach Kontrastujących" (Akademia Medyczna w Lublinie)
lek. med. Piotr Gołaszewski
proktologia, chirurgia ogólna
Nazywam się Piotr Gołaszewski. Kierunek lekarski ukończyłem na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku w roku 2018. Kurs specjalizacyjny odbywam w I Klinice Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej USK w Białymstoku, gdzie również prowadzę badania naukowe dotyczące chirurgicznego leczenia otyłości.
Obszarami medycyny, którym interesuje się szczególnie są chirurgia małoinwazyjna, proktologia oraz chirurgiczne leczenie otyłości. W codziennej pracy najbardziej cenię sobie wykorzystanie najnowszej wiedzy medycznej opartej na dowodach naukowych (evidence based medicine EBM), empatię oraz pokorę.
lek. Tomasz Niebrzydowski
ortopedia
Jestem absolwentem kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, który ukończyłem w 2016 roku. Na co dzień pracuję w Oddziale Ortopedyczno-Urazowym Szpitala Wojewódzkiego w Białymstoku.W 2024 roku uzyskałem tytuł specjalisty ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
W codziennej praktyce zajmuję się diagnostyką oraz kompleksowym leczeniem operacyjnym i nieoperacyjnym schorzeń narządu ruchu: złamań, zwichnięć, skręceń, bólu różnego pochodzenia, neuropatii uciskowych. Szczególnie interesuję się chirurgią biodra, kolana, korekcją deformacji stopy. Wykonuję iniekcje z kwasu hialuronowego i osocza bogatopłytkowego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii, regularnie uczestniczę w wielu konferencjach naukowych i kursach dotyczących nowoczesnych metod leczenia w Polsce i na świecie. Cechuję się empatią i wyrozumiałością w stosunku do pacjentów.
W wolnym czasie cenię sobie chwile spędzone z rodziną, podróże oraz sport.
lek. med. Karolina Nartowicz
pediatria
Nazywam się Karolina Nartowicz. Jestem absolwentką kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, który ukończyłam w 2018 roku. Obecnie odbywam szkolenie specjalizacyjne z zakresu pediatrii w Klinice Obserwacyjno- Zakaźnej Dzieci Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Staram się swoich pacjentów traktować z należytą uwagą i cierpliwością, a przede wszystkim rzetelnie im pomóc. Swoją wiedzę stale uaktualniam poprzez uczestnictwo w konferencjach medycznych.
Dietetyka kliniczna i naturoterapia
mgr Elżbieta Horba
Dietetyk Kliniczny
Nazywam się Elżbieta Horba. Jestem absolwentką Uniwersytu Medycznego w Białymstoku, gdzie uzyskałam tytuł dietetyka klinicznego.
Potrafię przekonać, że odchudzanie to nie męczarnia. Można jeść zdrowo, być sytym i chudnąć, jednocześnie dostarczać swojemu organizmowi wszystkich ważnych składników. Jestem zwolenniczką racjonalnego zrzucania kilogramów, opartego na szybkich i smacznych posiłkach, które można zjeść z całą rodziną.
Doświadczenie zbierałam pracując w własnym gabinecie dietetycznym oraz w POZ w Supraślu, Kleosinie i Wasilkowie.
W czym mogę Ci pomóc?
- Leczenie nadwagi i otyłości,
- Insulinooporność,
- Cukrzyca,
- Hashimoto, niedoczynność tarczycy,
- Refluks, przewlekły nieżyt żołądka i jelit,
- Zespół jelita wrażliwego, SIBO,
- Zaparcia,
- Nadciśnienie tętnicze,
- Dyslipidemia,
- Dna moczanowa
- Leczenie niedowagi
Prywatnie uśmiechnięta mama, miłośniczka gotowania, aktywności fizycznej na świeżym powietrzu i tańca bachata.
Partner
mgr Marcin Gładkowski
naturoterapeuta
- Hashimoto i innych problemach z tarczycą
- Cukrzycą
- Insulinoopornością
- Nadwagą i Otyłością
- Nadciśnieniem
- Łuszczycą
- RZS
- Dną moczanową
- Trądzikiem
- Zespółem Jelita Drażliwego
- Zakażeniem Helicobacter Pylori
- Zaburzeniami Równowagi Hormonalnej
- Diagnostyką stanu zdrowia
Doradca laktacyjny
mgr, CDL Małgorzata Tymińska
położnictwo, doradztwo laktacyjne
Nazywam się Małgorzata Tymińska. Z wykształcenia jestem mgr położnictwa z ponad 33-letnim doświadczeniem oraz mgr pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Posiadam także specjalizację z pielęgniarska neonatologicznego. Swoją wiedzę zdobywałam na Akademii Medycznej w Białymstoku oraz Uniwersytecie Warszawskim.
Moją misją jest wspieranie kobiet w ciąży oraz rodziców dzieci w okresie okołoporodowym, a także we wczesnym okresie poporodowym, w zakresie edukacyjnym i praktycznym. Postawą działalności jest przygotowanie do porodu, opieki nad noworodkiem i karmienia piersią. Dzielę się wiedzą o możliwościach porodu, zarówno naturalnego, jak i przez cesarskie cięcie. Chcę, aby każda kobieta, rodzina czuła się jak najlepiej przygotowana na ten wyjątkowy moment.
Rejestracja
Ewa Chojnowska
rejestracja
Dzień dobry, nazywam się Ewa. Służę pomocą w rejestracji pacjentów, udzielam informacji i zajmuję się organizacją pracy Symetrii. Zapraszam do kontaktu!
Aleksandra Grabarska
rejestracja
Dzień dobry, nazywam się Ola. Służę pomocą w rejestracji pacjentów, udzielam informacji i zajmuję się organizacją pracy Symetrii. Zapraszam do kontaku!
Oliwia Zdancewicz
rejestracja
Dzień dobry, nazywam się Oliwia. Służę pomocą w rejestracji pacjentów, udzielam informacji i zajmuję się organizacją pracy Symetrii. Zapraszam do kontaktu!